.

Witam Kochani:)

Nazywam się Joasia. Mieszkam w pięknej małej miejscowości w warmińsko mazurskim mam wspaniała Rodzinę,która mnie wspiera i dopinguje w tym co robię .Moja Pasja to Rękodzieło, które polega na reanimacji surowców wtórnych nadaje im nowy wygląd i nowe "życie "oraz tworze nowe prace. Pasja ta pomaga mi się oderwać od trudu dnia codziennego i pomaga mi choć przez chwile zapomnieć o cierpieniu,a także daje mi wiele radości,wiele miłych chwil i odprężenie,które pomaga mi zregenerować się każdego dnia na nowo by mieć siłę do walki z chorobą . Poza tym jestem, jaka jestem.Jaką mnie życie ukształtowało. Nieraz przykro doświadczyło ,zrobiło ze mną co chciało.Czasem pogłaskało,czasem przytuliło,częściej po grzbiecie batem przejechało. Odznaczone przez doświadczenia bliznami moje ciało i dusza z nową energią i optymizmem co dzień do "boju"z Życiem rusza ,nie dając za wygraną siłę czerpię z bycia , z każdego przeżytego dnia ,który opróżniony z niepokoju nabiera blasku, entuzjazm wznieca. Nie boję się, wybiegać naprzód i formować przyszłość i wdrażać w życie swe marzenia.Spełniać się , upadać i podnosić się stale, jest naszym przeznaczeniem.Pogodziłam się z moim życiem,lecz czasem ugięłam się pod jego ciężarem i choć mi nie zawsze los mój sprzyja cieszę się życiem , bo tak szybko mija...

Rękodzieło Artystyczne – to nie tylko moja Pasja , ale również radość i przyjemność tworzenia czegoś z niczego własnymi rękami.

Każdego dnia na nowo przekonuję się jakim cudnym darem są ręce dzięki,którym odnalazłam w sobie talent,który stał się moją Pasją. Pasja ta to rękodzieło,którym zajmuję się od wielu lat,wszystkie prace zamieszczone na moim blogu wykonałam sama wkładając w nie całe swoje serce,po prostu kocham to co robię,a jakie są efekty mojej pracy to proszę oceńcie Kochani sami zapraszam ...:)

Obserwatorzy

Strony - Wystarczy kliknąć na wybraną podstronę , zapraszam :)

wtorek, 31 lipca 2012

Miód gryczany ...


Lubię miód , bo jest zdrowy .

Kolejny upalny dzień za nami , a ja dziś zachęcam Was do zrobienia  wspaniałego cudownie gaszącego pragnienie  napoju z miodu  gryczanego z cytryną.
Już od   najmłodszych lat  moja Mama wpajała mi wiedzę na temat tego  czym   karmię w postaci picia i jedzenia swój organizm .Medycyna naturalna potwierdza i jeszcze bardziej udoskonala moją już zdobytą wiedzę , którą przekazała mi  Mama .
 Ja  z moją rodziną pijemy miód gryczany , bo  ma wiele właściwości leczniczych.

Dlaczego warto pic miód gryczany ???

MIÓD GRYCZANY - koloru bursztynowego lub brązowego, o silnym zapachu kwiatów gryki i ostrym, lekko piekącym smaku. Zawiera dużo magnezu i witamin. Stosowany w schorzeniach układu krążenia, miażdżycy, nieżytach górnych dróg oddechowych, osłabieniu pamięci, a także po złamaniach. Jest najlepszym antyseptykiem. Skuteczny w leczeniu chorób skóry: przewlekłe owrzodzenia, gnojące się rany, czyraki (stosowany jest do wewnątrz, jak i na zewnątrz w postaci kompresów). Zawartość magnezu pomaga przy kuracji nowotworowej oraz leczy z chorób układu krążenia. Najlepszy w profilaktyce przeciwmiażdżycowej. Miód należy spożywać przy zapaleniu opłucnej i leczeniu jaskry.
  Znalazłam wspaniałe strony o miodzie , zapraszam Was Kochani do lektury  na prawdę warto poczytać , nic człowieka nie boli bardziej  jak brak wiedzy .

Moje dzieci nie za specjalnie chciały pic mi ten napój, więc wzięłam się na sposób  z moimi  Smerfami i  postanowiłam  im podać w oszronionych szklankach z kostkami lodu .
a do pełni szczęścia potrzebne mi było:


4 duże łyżki  stołowe miodu  gryczanego
sok z całej cytryny
1,5 l wody przegotowanej
kostki lodu
5 plasterków cytryny do  ozdobienia szklanki
cukier i woda na talerzu.


 A  teraz  mały kursik jak  zrobić szron na szklankach
 Najpierw zanurzam szklankę w wodzie
  
Następnie zanurzam w cukrze


    I  tak oto powstał szronNa koniec ostrożnie nalewam napój , wrzucam kostki lodu ,dekoracyjnie zawieszam cytrynę na szklance  do tego wkładam słomeczki i  gotowe:)
  Napój z miodu  gryczanego z cytryną  podany w tak ozdobionych szklankach 
idzie jak świeże bułeczki bez względu na porę roku , jednym słowem problem  znikł prędzej niż się pojawił.

Smacznego :)Brak komentarzy:

Gościu Miły :)

Dziękuję za wizytę na moim blogu i zapraszam ponownie:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...