.

Witam Kochani:)

Nazywam się Joasia. Mieszkam w pięknej małej miejscowości w warmińsko mazurskim mam wspaniała Rodzinę,która mnie wspiera i dopinguje w tym co robię .Moja Pasja to Rękodzieło, które polega na reanimacji surowców wtórnych nadaje im nowy wygląd i nowe "życie "oraz tworze nowe prace. Pasja ta pomaga mi się oderwać od trudu dnia codziennego i pomaga mi choć przez chwile zapomnieć o cierpieniu,a także daje mi wiele radości,wiele miłych chwil i odprężenie,które pomaga mi zregenerować się każdego dnia na nowo by mieć siłę do walki z chorobą . Poza tym jestem, jaka jestem.Jaką mnie życie ukształtowało. Nieraz przykro doświadczyło ,zrobiło ze mną co chciało.Czasem pogłaskało,czasem przytuliło,częściej po grzbiecie batem przejechało. Odznaczone przez doświadczenia bliznami moje ciało i dusza z nową energią i optymizmem co dzień do "boju"z Życiem rusza ,nie dając za wygraną siłę czerpię z bycia , z każdego przeżytego dnia ,który opróżniony z niepokoju nabiera blasku, entuzjazm wznieca. Nie boję się, wybiegać naprzód i formować przyszłość i wdrażać w życie swe marzenia.Spełniać się , upadać i podnosić się stale, jest naszym przeznaczeniem.Pogodziłam się z moim życiem,lecz czasem ugięłam się pod jego ciężarem i choć mi nie zawsze los mój sprzyja cieszę się życiem , bo tak szybko mija...

Rękodzieło Artystyczne – to nie tylko moja Pasja , ale również radość i przyjemność tworzenia czegoś z niczego własnymi rękami.

Każdego dnia na nowo przekonuję się jakim cudnym darem są ręce dzięki,którym odnalazłam w sobie talent,który stał się moją Pasją. Pasja ta to rękodzieło,którym zajmuję się od wielu lat,wszystkie prace zamieszczone na moim blogu wykonałam sama wkładając w nie całe swoje serce,po prostu kocham to co robię,a jakie są efekty mojej pracy to proszę oceńcie Kochani sami zapraszam ...:)

Obserwatorzy

Strony - Wystarczy kliknąć na wybraną podstronę , zapraszam :)

poniedziałek, 30 lipca 2012

Sosna w butelce:)


 Moje  nowe odkrycie kulinarne !!!

 Sok, syrop i nalewka z sosny

 to idealne, naturalne leki na przeziębienie i inne infekcje górnych dróg oddechowych.  

Preparaty sosnowe

mają działanie bakteriobójcze i wykrztuśne, ułatwiają oddychanie oraz zawierają dużo witaminy C.  

Syrop i sok z sosny

można podawać w małych ilościach nawet małym dzieciom (w smaku jest pyszny).

Kiedy robić?

  Młode pędy sosny (przyrosty wierzchołkowe) zbiera się wiosną od końca kwietnia do połowy maja (nie później niż do 15 maja). Nowe przyrosty sosny pokryte są delikatną brązową „skórką”, której nie trzeba obierać.

Przepis na sok z sosny

Pędy (bez mycia) wkładamy do garnka i zalewamy wodą. Gotujemy 20-30 minut. Przecedzamy na gęstym sicie lub przez gazę. Na każdy litr otrzymanego soku dodajemy pół kilo cukru. Dokładnie mieszamy aż cukier się rozpuści. Przelewamy sok do słoiczków i pasteryzujemy ok 15 minut. Słoiki z sokiem sosnowym przechowujemy w chłodnym i ciemnym miejscu. Można go przechowywać do 2 lat.

Przepis na syrop z sosny

Pędy (bez mycia) wkładamy do dużego słoja, zasypujemy cukrem, mieszamy i ugniatamy. Pędy muszą być dość mocno oblepione cukrem. Słoik wstawiamy w jasne, ciepłe miejsce. W ciągu kilku dni pędy zaczną puszczać sok. Dwa razy w tygodniu należy słoikiem potrząsnąć by na ściankach słoika nie pozostał cukier. W ciągu 2 -3 miesięcy cukier powinien się rozpuścić. Po tym czasie syrop przecedzić przez gazę do słoiczków lub butelek. Przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu. Zamiast cukru można zastosować miód.

Przepis na nalewkę sosnową

Robimy syrop z sosny wg. przepisu powyżej. Po przecedzeniu syropu dodajemy spirytus lub wódkę w proporcji 1 litr syropu na 2 litry alkoholu. Im więcej alkoholu, tym mocniejszy trunek.
 Dawkowanie:

Dzieci powyżej 3 lat- 1 łyżeczka soku lub syropu dwa razy dziennie (można podawać dzieciom nie uczulonym)
Dorośli – 1 łyżka stołowa 3 razy dziennie


 Wiemy co i jak , a teraz zapraszam Was Kochani na tak zwaną  herbatkę z prądem  smakuje wyśmienicie:)

Mój Tata dzięki   takiej  herbatce z prądem  wyciągnął się z niejednego zimowego przeziębienia  , a tak po za tym doskonały dodatek do  herbat  całym rokiem.

:):):)
2 komentarze:

Pani Niteczka prezentuje pisze...

A wiesz, nasze dzieci kochają mieszankę herbacianą z właśnie zapachem lasu ... idealne na przeziębienie. Tyle, że ja leniuch... kupuję ją w zielarni

Joanna pisze...

Jolu Ty dla mnie i dla wielu jesteś wzorem godnym naśladowania , a nie leniuchem Ty w domku może i siedzisz , ale pracujesz rękami tworząc przepiękne prace , pozdrawiam serdecznie całą Twoją Rodzinę:)

Gościu Miły :)

Dziękuję za wizytę na moim blogu i zapraszam ponownie:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...