.

Witam Kochani:)

Nazywam się Joasia. Mieszkam w pięknej małej miejscowości w warmińsko mazurskim mam wspaniała Rodzinę,która mnie wspiera i dopinguje w tym co robię .Moja Pasja to Rękodzieło, które polega na reanimacji surowców wtórnych nadaje im nowy wygląd i nowe "życie "oraz tworze nowe prace. Pasja ta pomaga mi się oderwać od trudu dnia codziennego i pomaga mi choć przez chwile zapomnieć o cierpieniu,a także daje mi wiele radości,wiele miłych chwil i odprężenie,które pomaga mi zregenerować się każdego dnia na nowo by mieć siłę do walki z chorobą . Poza tym jestem, jaka jestem.Jaką mnie życie ukształtowało. Nieraz przykro doświadczyło ,zrobiło ze mną co chciało.Czasem pogłaskało,czasem przytuliło,częściej po grzbiecie batem przejechało. Odznaczone przez doświadczenia bliznami moje ciało i dusza z nową energią i optymizmem co dzień do "boju"z Życiem rusza ,nie dając za wygraną siłę czerpię z bycia , z każdego przeżytego dnia ,który opróżniony z niepokoju nabiera blasku, entuzjazm wznieca. Nie boję się, wybiegać naprzód i formować przyszłość i wdrażać w życie swe marzenia.Spełniać się , upadać i podnosić się stale, jest naszym przeznaczeniem.Pogodziłam się z moim życiem,lecz czasem ugięłam się pod jego ciężarem i choć mi nie zawsze los mój sprzyja cieszę się życiem , bo tak szybko mija...

Rękodzieło Artystyczne – to nie tylko moja Pasja , ale również radość i przyjemność tworzenia czegoś z niczego własnymi rękami.

Każdego dnia na nowo przekonuję się jakim cudnym darem są ręce dzięki,którym odnalazłam w sobie talent,który stał się moją Pasją. Pasja ta to rękodzieło,którym zajmuję się od wielu lat,wszystkie prace zamieszczone na moim blogu wykonałam sama wkładając w nie całe swoje serce,po prostu kocham to co robię,a jakie są efekty mojej pracy to proszę oceńcie Kochani sami zapraszam ...:)

Obserwatorzy

Strony - Wystarczy kliknąć na wybraną podstronę , zapraszam :)

sobota, 2 lutego 2013

Święto Matki Bożej Gromnicznej ...


Dekoracja moich Gromnic...:)
2.02.2013r Dziś  jest Święto  Matki Bożej Gromnicznej .
NA DZIEŃ MATKI BOSKIEJ GROMNICZNEJ

Gdy życie nasze dobiegnie końca.Gdy Bóg ostatnie godziny policzy,
Niech nam zawiesi jak promienie słońca, Światło gromnicy.

Gdy nasze czoło pot śmiertelny zrosi, Gdy nasze łoże obstąpią szatani,
Twojej obrony niech każdy uprosi – Gromniczna Pani!

Kiedy nad nami zawisną czarne chmury, Gdy na wsze strony lecą błyskawice,
Gdy ciemność straszna od dołu do góry: Świećmy gromnice!

Matko Najświętsza! My nędzni grzesznicy Pod Twoją obronę się uciekamy,
Przed Twym obrazem, przy świetle gromnicy Ciebie błagamy!

Tyś jasna gwiazda na morzu żywota, Pokus się o Ciebie rozbiją bałwany!
Kto się ucieka do Ciebie, Matko złota, Jest wysłuchany.

Bądź nam Matką w życiu i przy zgonie, Niech Twoja łaska nam przyświeca,
Niech nasza miłość ku Tobie zapłonie 
Jak Gromnica!

P.S.
Dziś ze łzami w oczach byłam poświęcić Gromnice ..
dziękuję swojej   Mamusi ,że  wpoiła mi miłość i wiedzę na temat    tego Święta  , że nauczyła  jak  i w jakich   okolicznościach zapalać te  świece.
Kocham  ten dzień  i to święto tym  bardziej ,że
 w moim życiu  Światło w postaci  Gromnicy  w ostatniej drodze przejścia z życia doczesnego  do Życia Wiecznego podałam dwóm osobom , 14 lat temu mojej Teściowej ,z którą trzymałam Gromnice i parę     dni  temu   mojemu Bratu ,  który odszedł trzymając Gromnicę razem z Mamą , która dała mu życie i   jego życie  oddała w ręce Boże  takie przejście z rąk  do rąk. Bardzo smutne to chwile , ale jakże piękne , bo z Bogiem  się  urodzili  i z Bogiem odeszli  .
Mam    spokojne   sumienie ,że zdążyłam   na czas .....
Nie ma nic piękniejszego  w życiu jak z Bogiem  się  urodzić , z Bogiem w zgodzie i w sercu żyć , a tym  bardziej pojednanym z  Bogiem   umrzeć.

Kochana Mateńko  Gromniczna 
Bądź  pomocą w trudnej godzinie i pocieszaj sercem , aż smutek minie .Dla smutnych bądź słońcem dla głodnych bądź chlebem , dla spotkanych bądź radością , a dla moich najbliższych niebem.
 
Piosenkę tą dedykuję dla   mojego  Brata Grzesia , dla mojej Teściowej Stefci oraz   dla  moich  trzech   malutkich  Aniołków....

Posłuchajmy razem.....


1 komentarz:

Anka pisze...

Pięknie ustrojone.A wiersz ,czytałam dużo ,dużo razy,cudny!

Gościu Miły :)

Dziękuję za wizytę na moim blogu i zapraszam ponownie:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...