.

Witam Kochani:)

Nazywam się Joasia. Mieszkam w pięknej małej miejscowości w warmińsko mazurskim mam wspaniała Rodzinę,która mnie wspiera i dopinguje w tym co robię .Moja Pasja to Rękodzieło, które polega na reanimacji surowców wtórnych nadaje im nowy wygląd i nowe "życie "oraz tworze nowe prace. Pasja ta pomaga mi się oderwać od trudu dnia codziennego i pomaga mi choć przez chwile zapomnieć o cierpieniu,a także daje mi wiele radości,wiele miłych chwil i odprężenie,które pomaga mi zregenerować się każdego dnia na nowo by mieć siłę do walki z chorobą . Poza tym jestem, jaka jestem.Jaką mnie życie ukształtowało. Nieraz przykro doświadczyło ,zrobiło ze mną co chciało.Czasem pogłaskało,czasem przytuliło,częściej po grzbiecie batem przejechało. Odznaczone przez doświadczenia bliznami moje ciało i dusza z nową energią i optymizmem co dzień do "boju"z Życiem rusza ,nie dając za wygraną siłę czerpię z bycia , z każdego przeżytego dnia ,który opróżniony z niepokoju nabiera blasku, entuzjazm wznieca. Nie boję się, wybiegać naprzód i formować przyszłość i wdrażać w życie swe marzenia.Spełniać się , upadać i podnosić się stale, jest naszym przeznaczeniem.Pogodziłam się z moim życiem,lecz czasem ugięłam się pod jego ciężarem i choć mi nie zawsze los mój sprzyja cieszę się życiem , bo tak szybko mija...

Rękodzieło Artystyczne – to nie tylko moja Pasja , ale również radość i przyjemność tworzenia czegoś z niczego własnymi rękami.

Każdego dnia na nowo przekonuję się jakim cudnym darem są ręce dzięki,którym odnalazłam w sobie talent,który stał się moją Pasją. Pasja ta to rękodzieło,którym zajmuję się od wielu lat,wszystkie prace zamieszczone na moim blogu wykonałam sama wkładając w nie całe swoje serce,po prostu kocham to co robię,a jakie są efekty mojej pracy to proszę oceńcie Kochani sami zapraszam ...:)

Obserwatorzy

Strony - Wystarczy kliknąć na wybraną podstronę , zapraszam :)

czwartek, 14 marca 2013

Wachlarz - symbol kobiecości...:)

Witam Was Kochani
 U mnie dziś za oknem śnieżnie z   nutą mroźnego powietrza  i  bardzo  ,  bardzo pięknie i słonecznie,ale mimo to tęskni się do wiosny  i lata , gdzie można pomyśleć o lżejszym   i bardziej przewiewnym ubraniu , a co za tym idzie o  kreacji, do której  potrzebne są odpowiednio dobrane dodatki ,  szkoda ,że nie ma na topie wachlarzy , bo chętnie , bym z niego  korzystała.
Czasem chciałabym znaleźć się w starodawnych czasach (może to mój wiek na to wpływa , że jestem przed czterdziestką..???...), gdzie  były modne na co dzień wachlarze , długie i pięknie ufalbowane suknie , do tego duże kapelusze z pięknymi rondami .Nie jestem  marzycielem , ale dziewczyną miłującą się w dawnej modzie i z przyjemnością tworze wszelkie dodatki   na styl jaki  wtedy panował. Na razie moje prace służą jako dekoracja , ale kto  wie , może  kiedyś  stworzę do użytku osobistego i  codziennego  w końcu lat mi przybywa ,a nie ubywa , a każdy wiek ma swoje przywileje i prawa , na które można sobie pozwolić, a przecież wachlarz to symbol  naszej cudownej  kobiecości  ...:)
 Dziś prezentuję wachlarz zrobiony z plastikowych  widelczyków dostępnych niemal  , że w każdym sklepie...
 Z   ciekawostek  dodam ,ze ...

 Wachlarz- 
wyjątkowy przedmiot o różnych obliczach: symbol ulotnej kobiecości, statusu materialnego, atrybut wyrafinowanej elegantki, akcesorium flirtu, uwodzenia, seksualny wabik.
 Początkowo wykonywany był ze strusich piór.
 Z czasem japońscy uczynili z niego składane i praktyczne w użyciu , z którymi  w późniejszym okresie paradowały  Europejki.
W ten oto sposób, ten starożytny bibelot  zszedł do rąk królowych, szlachcianek, dam dworu i aktorek.
Dla mnie choć to niemal przeżytek, wciąż czaruje swym niewątpliwym, wyrafinowanym, subtelnym pięknem i dobrze, że zgodnie z przesłaniem Afrodyty stał się symbolem wiecznej kobiecości.

Dla umilenia  czasu , posłuchajmy razem...
Miłego dnia Kochani , pozdrawiam Joanna:)

3 komentarze:

Danka Witkowska pisze...

U cCebie to jak w domu,wchodzę czytam dobrą książkę i słucham muzyki,a do tego podziwiam piękne prace.Miłego dnia Joasiu:))

Kasia M pisze...

super pomysł na wachlarz-bardzo mi się podoba,

Joanna Langowska pisze...

Z serca dziękuję za bardzo miłe słowa , aż chce się tworzyć i pokazywać swoje prace nadal , pozdrawiam słonecznie:)

Gościu Miły :)

Dziękuję za wizytę na moim blogu i zapraszam ponownie:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...