.

Witam Kochani:)

Nazywam się Joasia. Mieszkam w pięknej miejscowości mam wspaniała Rodzinę,która mnie wspiera i dopinguje w tym co robię .Moja Pasja to Rękodzieło, które polega na reanimacji surowców wtórnych nadaje im nowy wygląd i nowe "życie "oraz tworze nowe prace. Pasja ta pomaga mi się oderwać od trudu dnia codziennego i pomaga mi choć przez chwile zapomnieć o cierpieniu,a także daje mi wiele radości,wiele miłych chwil i odprężenie,które pomaga mi zregenerować się każdego dnia na nowo by mieć siłę do walki z chorobą . Poza tym jestem, jaka jestem.Jaką mnie życie ukształtowało. Nieraz przykro doświadczyło ,zrobiło ze mną co chciało.Czasem pogłaskało,czasem przytuliło,częściej po grzbiecie batem przejechało. Odznaczone przez doświadczenia bliznami moje ciało i dusza z nową energią i optymizmem co dzień do "boju"z Życiem rusza ,nie dając za wygraną siłę czerpię z bycia , z każdego przeżytego dnia ,który opróżniony z niepokoju nabiera blasku, entuzjazm wznieca. Nie boję się, wybiegać naprzód i formować przyszłość i wdrażać w życie swe marzenia.Spełniać się , upadać i podnosić się stale, jest naszym przeznaczeniem.Pogodziłam się z moim życiem,lecz czasem ugięłam się pod jego ciężarem i choć mi nie zawsze los mój sprzyja cieszę się życiem , bo tak szybko mija...

Rękodzieło Artystyczne – to nie tylko moja Pasja , ale również radość i przyjemność tworzenia czegoś z niczego własnymi rękami.

Każdego dnia na nowo przekonuję się jakim cudnym darem są ręce dzięki,którym odnalazłam w sobie talent,który stał się moją Pasją. Pasja ta to rękodzieło,którym zajmuję się od wielu lat,wszystkie prace zamieszczone na moim blogu wykonałam sama wkładając w nie całe swoje serce,po prostu kocham to co robię,a jakie są efekty mojej pracy to proszę oceńcie Kochani sami zapraszam ...:)

Obserwatorzy

Strony - Wystarczy kliknąć na wybraną podstronę , zapraszam :)

Kursy - krok po kroku

Witam Was moi Mili w tej zakładce będę umieszczać kursiki , które  ujawnią tajniki pracy rękodzielników , a jednocześnie staną się dla Was  inspiracją i motywacją do  stworzenia czegoś z niczego własnymi rękami.


 Zachęcam i zapraszam serdecznie  :)

Jak zrobić pająka z koralików ...???


  Kochani nie ukrywam , że jest to mój pierwszy kursik , który kiedykolwiek  robiłam  więc  jeśli ujawnią się jakieś błędy  lub coś będzie nie zrozumiałe proszę  o wyrozumiałość lub po prostu  zwrócenie mi uwagi , a postaram   się owe  błędy naprawić , w końcu  każdy z nas na błędach się uczy :)

To co zaczynamy !!!

Do zrobienia  Pająka potrzebujemy :
1. Koraliki kolorowe rożnych rozmiarach.
2. Drucik 
( do tułowia im grubszy tym lepszy do nóżek wystarczy 0,5mm ) .
3. Obcążki z mini nożycami .
4. Kombinerki o stożkowatych końcach .

 I etap :
Tułów.

Ucięcie drucika . 
Zawsze ucinam dłuższy odcinek  lepiej niech zostanie  niż ma zabraknąć.


II etap :

 Składanie tułowia  pająka.


Na  ucięty drucik nawlekam  najmniejszy  koralik jak na zdjęciu poniżej , by zabezpieczyć  zsuwanie się głowy pająkaNastępnie składam drucik na pół  pilnując by  koralik  był po środku.


Kolejne korale nawlekam  na podwójnie złożony drucik tworząc tulów.


 Drucik , który  jest  zbyt długi po złożeniu tułowia po prostu ucinam .


 Pozostawiona końcówkę drucika  swobodnie zwijam w rulonik  używając kombinerek o  stożkowatych końcach.
 I  tak w ten oto sposób powstał tułów pająka .


III etap:

 Wykonanie i zamontowanie nóżek.

 Końcowym etapem pająka są nóżki , to chyba najfajniejsza sprawa  wystarczy  uwolnić wodze  fantazji .
To  od Was Kochani  zależy   jak długie i  z jakich  kolorów maja być nóżki .
 Mogę podpowiedzieć , że mogą być dwie krótsze z przodu   i dwie dłuższe  z tyłu  nóżki , będzie bardziej ciekawsza wersja, ale to   zależy kto co i jak lubi  tu  według gustu ja robię wersję standardowa .

  Wiec tak :

Najpierw docinamy cztery  o tych samych długościach  druciki.


Następnie wszystkie bierzemy do reki  i wyrównujemy .


 Kolejna czynnością jest wygięcie  drucików tak jak na zdjęciach w celu zamocowania równomiernie złożonych drucików na tułowiu .
 Ta samą czynność powtarzamy  i montujemy na tułowiu .
Nóżki montujemy w bardzo prosty sposób druciki z prawej ręki   przekazujemy do lewej , natomiast z lewej przekazujemy do prawej.
 

  Całość ściągamy .

Następnie rozkładamy i prostujemy druciki w celu   umożliwienia  zakładania koralików. Tak  wygląda po rozłożeniu , a przed  udekorowaniem nóżek. Choć goły i wesoły to i tak piękny   prawda???...:)


 IV etap:

Układamy schemat  kolorystyczny nóżek.


 Kochani i tu znów poruszmy nasza wyobraźnią  to od Was zależy  jakiego   koloru   będzie końcowy   etap Waszego pająka.

Mogą to  być koraliki  okrągłe , jak również płaskie  , albo mieszanka obu  rodzajów razem.
Zaczynamy    nakładanie koralików. Pozostawiona końcówkę drucika  swobodnie zwijam w rulonik  używając kombinerek o  stożkowatych końcach, tą czynność powtarzamy przy    każdej   z nóżek .

 Jeden bok nóżek już za nami ,  te same  czynności powtarzamy  na drugim  boku pająka :)
 


 I tak  w  ten oto sposób ja tu , a Wy Kochani  przed   monitorem stworzyliśmy  pająka . Wcale nie jest   trudny do zrobienia  jak się to   wydaje.
Dodam ,że pająki te mogą posłużyć jako  broszki należy  dokleić  agrafkę  lub zawieszki  dla każdego coś fajnego to zależy od gustu. 


 Ja stworzyłam  już  kilkanaście, ale po  raz pierwszy  stworzyłam rodzinkę jak na zdjęciu poniżej:)


 Tego malca stworzyłam  na potrzebę kolejnego kursiku , który   pokaże wkrótce.
Kochani i tak w ten  oto sposób  dotarliśmy do końca  całego kursiku. 
Na ten kurs  poświęciłam dwie godziny  pierwsza godzina na składanie pająka i  fotografowanie  , natomiast  druga na wgranie i opisanie tu na blogu , z tej  oto okazji  mam serdeczną prośbę o  uszanowanie  mojej  pracy i praw autorskich tego kursu za co z góry  serdecznie dziękuję . 
Z  całego serca serdecznie pragnę podziękować  mojej córce Ani za pomoc w robieniu zdjęć , ponieważ nie wszystkie mogłam  zrobić sama.

  Tak na koniec napisze coś od serducha 

Dedykuję ten kurs dla Was Wszystkich   Kochani , ale w szczególności dla Ludzi  chorych , by tworzenie czegoś z niczego stało się ich inspiracją  i pomogło w walczeniu z przeciwnościami losu  tak  jak  mi , byście  choć na chwilę umieli zapomnieć o swych zmaganiach z chorobą i codziennością czerpiąc radość z pasji .
Kochani   nie poddawajmy się głowa do góry ,codzienność połączona  z pasją rodzi nadzieję na lepsze jutro, ponieważ  cierpienie człowieka uszlachetnia , a pasja życie uprzyjemnia więc kochajmy  nasze życie takim  jakim jest , bo to nasza codzienność , która jest  Losem  danym przez Boga za który  należy dziękować, bo nic w naszym życiu nie dzieje się  bez powodu i  bez przyczyny wszystko ma swój sens, czasem  trzeba przetrwać swoje w cierpliwości by doczekać się radości .
Zachęcam  Wszystkich do tworzenia czegoś z niczego , ponieważ ,człowiek  który  ma pasję  odnajduje swój cel w życiu i czuje się potrzebny oraz spełniony
 Dziękuję za to ,że Jesteście Kochani , czekam na Wasze prace.
Pozdrawiam życząc miłych chwil  na tworzeniu  pająka .Mnie jak to wciągnęło to przez 2 godziny   stworzyłam 10 pająków możecie zobaczyć w tym poście

http://joannalrekodzioartystyczne.blogspot.com/2012/06/miego-wieczorku.html#links 


 Jeden  z nich  cieszy oczy Pana Policjanta  ,  który  był pod wrażeniem moich prac bardzo  to miłe chwile ,  których i Wam życzę .
 Powodzenia  Kochani  :)

10 komentarzy:

Anna Świderska pisze...

Bardzo mi się podobają Twoje pajęczaki i co tu dużo gadać nie może ich zabraknąć w moim śmietniczkowym kąciku.
Pozdrawiam i uśmiech zostawiam:)
andziulowo.blogspot.com

Joanna pisze...

Bardzo się cieszę ,że mogę choć odrobinkę pomóc, pozdrawiam i czekam Aniu na pajączki.

Angela Masa Solna pisze...

Fantastyczne te pająki:)))Jestem pod wrażeniem!!!Pozdrawiam ;)*

Anonimowy pisze...

Świetne są te pajączki, gratulacje pomysłu;)

Anonimowy pisze...

Witam.Bardzo dziękuję za super kursik i za to że zechciała Pani podzielić się swoją wiedzą, od dawna marzył mi się mój własny pajączek z koralików- biegnę go tworzyć bo potrzebne półprodukty już mam.Pozdrawiam serdecznie:-)

Pasjomatki Asia pisze...

Naprawdę piękne, wykorzystam go do tworzenia biżuterii i wspomnę o Pani na naszym blogu jako o inspiracji! Dziękuję!

Jadzia pisze...

Pajączki cudne. dzięki za kursik :)

Anka pisze...

Niesamowite, jestem po wrażeniem tych pajączków są śliczne,oraz bardzo fajny prosto wytłumaczony kursik:)
Pozdrawiam cieplutko

Anonimowy pisze...

Piękne pajączki:)
Dziś spróbuje takiego stworzyć:) by na czymś miał kurz osiadać:P

Agnieszka pisze...

Wspaniałe są ludowe wyroby z rękodzieła i mam nadzieję że zawsze będzie ktoś do podtrzymania tradycji. Ja teraz staram się robić gwiazdy kurpiowskie z papieru są niesamowite. http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-wycinanke-kurpiowska-gwiazde/ sama taką nauczyłam się robić po kilku próbach. Oby wyroby rękodzielnicze zawsze miały chętnych do podziwiania i osoby do kontynuowania tradycji.

Gościu Miły :)

Dziękuję za wizytę na moim blogu i zapraszam ponownie:)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...